Biało-czerwoni na EURO: Polska vs Niemcy

piłki polska niemcy

Wspominamy mecze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Niektóre spotkania fani będą mile wspominać, inne gorzej. Czas więc na krótkie wspominki.

Reprezentacja Polski brała udział w EURO 2008, w 2012 roku była współgospodarzem ME, a na EURO 2016 zaszła aż do ćwierćfinału turnieju. Wspominamy mecze biało-czerwonych w tamtych Mistrzostwach Europy licząc, że EURO 2020 zaliczymy do kategorii udanych…

Gorąca atmosfera i doping dla… Kubicy

Mecz rozegrano w austriackim Klagenfurcie. Kibice reprezentacji Polski mając nadzieje na pierwsze zwycięstwo z Niemcami w historii, licznie stawili się nie tylko na trybunach stadionu, ale i szczelnie wypełnili bary i puby w centrum miasta. Zanim rozpoczął się mecz EURO 2008 polscy fani dopingowali Roberta Kubicę, który walczyć w F1 o zwycięstwo w Grand Prix Kanady. Zanim na murawie pojawili się piłkarze, kibice skandowali: „Robert Kubica!”.

Podolski pogrążył Polskę, ale się nie cieszył

Emocji nie brakowało także w meczu. Polacy mogli prowadzić po sytuacji Jacka Krzynówka, który spudłował. Potem do głosu doszli Niemcy, który raz po raz nękali bramkę strzeżoną przez Artura Boruca. Na gola liczyli Miroslav Klose i Mario Gomez, ale to Lukas Podolski okazał się katem biało-czerwony. Napastnik strzelił gola zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, ale za każdym razem nie cieszył się z bramki. Przyznał potem, że to z sentymentu i faktu pochodzenia z Polski. Polacy byli gorszą drużyną, ale mieli swoje sytuacje. Najlepsze zmarnowali dwaj napastnicy – Maciej Żurawski oraz Marek Saganowski. Polskę po porażce z Niemcami na inaugurację, czekał mecz „o wszystko” ze współgospodarzami EURO 2008, czyli Austrią. W tamtym meczu emocji także nie brakowało…

Polska – Niemcy 0:2

Bramki: Podolski (dwie)

Polska: Boruc – Wasilewski, Żewłakow, Bąk, Golański (75. Saganowski) – Łobodziński (65. Piszczek), Dudka, Lewandowski, Żurawski (46. Roger Guerreiro),  Krzynówek – Smolarek. Trener Leo Beenhakker.