EURO 2020 – kto z kim i kiedy w barażach?

Kiedy baraże w ramach EURO 2020?

Rozlosowano już grupy EURO 2020, ale wciąż nie znamy wszystkich uczestników Mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Czterech z dwudziestu czterech finalistów zostanie wiosną wyłonionych z baraży.

Awans do EURO 2020 wywalczyły już reprezentacje, które piłkarską jesień zakończyły na czołowych lokatach w swoich grupach. Tak było w przypadku reprezentacji Polski, która z 25 punktami na koncie okazała się najlepsza w grupie G eliminacji Mistrzostw Europy 2020.

Kto będzie trzecim rywalem Polski?

Właśnie Polska trafiła do grupy finałowej EURO 2020, w której nieznany jest jeszcze jeden przeciwnik. Biało-czerwoni na pewno zagrają z Hiszpanią i Szwecją. Trzecim przeciwnikiem będzie drużyna z baraży, a konkretnie zwycięzca ścieżki barażowej dywizji B. Jedyne co na razie wiadomo, że będzie to ktoś z czwórki: Irlandia, Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna lub Słowacja.

Różne ścieżki baraży EURO 2020

W barażach do ME 2020 weźmie udział 16 reprezentacji, a awans wywalczą cztery zespoły. O co chodzi z tymi ścieżkami barażowymi? Zespoły zostały podzielone na dywizje zgodnie z występami w Lidze Narodów.  W każdej z czterech ścieżek A, B, C i D znajdują się po cztery zespoły. 22 listopada rozlosowane zostały pary półfinałowe w każdej ścieżce (rozegrany będzie tylko jeden mecz bez formuły rewanżowej). Zwycięzcy półfinałów zagrają w finale, a ekipa, która okaże się najlepsza, wystąpi na EURO 2020. I tak w ścieżce A w półfinałach Islandia zagra z Rumunią, a Bułgaria z Węgrami. W ścieżce B Bośnia i Hercegowina powalczy z Irlandią Północną, a Słowacja z Irlandią. W ścieżce C Szkocja zmierzy się z Izraelem, a Norwegia z Serbią. Z kolei w ścieżce D Gruzja zagra z Białorusią, a Macedonia Północna z Kosowem.

Kiedy baraże do Mistrzostw Europy?

Drużyny, które powalczą o udział w EURO 2020 mają jeszcze trochę czasu na odpowiednie przygotowanie się do meczu półfinałowego i ewentualnego finału baraży. Wszystkich dwudziestu czterech finalistów Mistrzostw Europy w piłce nożnej poznamy do końca marca 2020 roku. 26 odbędą się mecze półfinałowe. Pięć dni później, czyli 31 marca dojdzie do meczów finałowych baraży EURO 2020, po ich zakończeniu poznamy pełną listę finalistów turnieju, który w 2020 roku zostanie rozegrany na dwunastu różnych stadionach w dwunastu różnych europejskich miastach.