Gwiazda Holandii nie zagra na EURO 2020?!

Ogromny pech jednego z najważniejszych piłkarzy reprezentacji Holandii. Memphis Depay zerwał więzadła krzyżowe w kolanie przez co czeka go półroczna przerwa w grze. To prawdopodobnie oznacza brak powołania do kadry na EURO 2020. Podobne problemy miał też reprezentant polski na euro 2020.

Selekcjonerzy piłkarskich reprezentacji przeżywają chyba najtrudniejszy okres. Niby Mistrzostwa Europy blisko, bo za około pół roku, ale wpływu na dyspozycję i zdrowie piłkarzy nie mają żadnego. Pozostaje im tylko nasłuchiwać wieści po każdym ligowym meczu reprezentanta. Ronald Koeman musiał mocno się wzdrygnąć, gdy usłyszał, że w meczu Olympique Lyon ze Stade Rennais bardzo poważnej kontuzji doznał Memphis Depay. Jego udział w EURO 2020 stanął pod dużym, a może nawet bardzo dużym znakiem zapytania.

Sześć miesięcy przerwy

Feralnej kontuzji Depay doznał w pierwszej połowie meczu ligowego. Kapitan francuskiej drużyny z Lyonu nieszczęśliwie zderzył się z Hamarim Traore. Dotrwał jeszcze do przerwy, ale na drugą połowę nie wyszedł. Olympique Lyon szybko poinformował, że Depay wkrótce przejdzie operację więzadła w kolanie, a przerwa potrwa co najmniej sześć miesięcy. Termin rekonwalescencji jest napięty, jako że EURO 2020 rozpocznie się 12 czerwca 2020 roku. Jak widać nawet w przypadku szybszego powrotu do zdrowia, forma piłkarza Holandii będzie wielką niewiadomą.

Błyszczał w eliminacjach EURO 2020 i w Ligue 1

Rola ofensywnego piłkarza w reprezentacji Holandii rosła od dłuższego czasu. Memphis Depay poprowadził kadrę „Oranje” do awansu na EURO 2020, zdobywając sześć bramek. W sumie 25-letni Depay ma już na swoim koncie rozegranych 51 spotkań dla reprezentacji Holandii i strzelił 13 goli. Debiut tego piłkarza w reprezentacji Holandii miał miejsce 13 października 2013 roku.

Łatwa grupy Holandii na EURO 2020

Nawet jednak bez Memphisa Depaya Holandia będzie zdecydowanym faworytem do wyjścia z grupy C EURO 2020. Losowanie Mistrzostw Europy było bardzo dobre dla „Oranje”. Rywalami Holandii będą bowiem reprezentacje Ukrainy, Austrii, która rywalizowała z Polskę w eliminacjach EURO, oraz zwycięzca ścieżki D barażów Ligi Narodów. Jest to jednak najsłabsza ścieżka i przeciwnikiem Holandii na EURO 2020 będzie ktoś z czwórki: Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna, Kosowo. Tak czy owak, Holandia nie powinna mieć problemów z wygraniem grupy, a przez wielu stawiana jest w roli jednego z kandydatów do zdobycia Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.