Mecze Polski przed EURO 2020 przełożone!

mecze przed EURO 2020 odwołane

W marcu miały się odbyć dwa towarzyskie spotkania reprezentacji Polski w piłce nożnej. We Wrocławu i Chorzowie biało-czerwoni mieli zagrać z Finlandią i Ukrainą. Już wiadomo, że mecze sparingowe się nie odbędą. Czy w ogóle i kiedy dojdzie do tych spotkań drużyny trenera Jerzego Brzęczka?

Pierwsze bezpośrednie przetarcie przed ME 2020

Marcowe mecze towarzyskie miały być bardzo ważne dla sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Był to jeden z dwóch terminów UEFA, w którym można było sprawdzić formę piłkarzy, przetestować taktykę przed EURO 2020. Drugi termin wyznaczony był na czas tuż przed samym turniejem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Dodatkowym atutem miało być pokazanie się reprezentacji Polski przed własnymi kibicami poza Warszawą, gdzie kadra grała w eliminacjach do EURO 2020. 27 marca Polska miała zagrać z Finlandią na stadionie we Wrocławiu, a 31 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie miał odbyć się mecz Polska – Ukraina.

Mecze odwołane, podobnie jak EURO 2020?

Już od początku miesiąca pogarszająca się sytuacja z epidemią koronawirusa sprawiła, że mecze piłki nożnej stanęły pod dużym znakiem zapytania. Włochy i Hiszpania są pierwszymi europejskimi państwami, które na poważnie muszą zmagać się z epidemią wirusa. Imprezy masowe i sport to spore zagrożenie, dlatego w pierwszej kolejności obostrzenia dotykają właśnie sport i rozrywkę. Przedstawiciele PZPN, od pewnego czasu sugerowały, że zarówno mecze towarzyskie reprezentacji Polski, jak i sam turniej EURO 2020 może zostać odwołany i przełożony na inny termin.

towarzyskie mecze piłki nożnej

Mecze w czerwcu, jesienią lub w 2021

UEFA jednak zdaje sobie sprawę z zagrożenia i przygotowuje plan przełożenia wszelkich meczów piłki nożnej. Jeśli EURO 2020 odbędzie się w 2021 roku, to w kalendarzu piłki nożnej zrobi się sporo wolnego miejsca na drugą połowę tego roku. Mecze towarzyskie i baraże ME 2020 miałyby odbyć się w czerwcu lub jesienią 2020. Oczywiście wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej. Inny scenariusz mówi, że baraże Mistrzostw Europy i mecze towarzyskie odbędą się wiosną 2021 roku. Na razie nie wiadomo czy spotkania z trybun zobaczą kibice reprezentacji Polski. Jeśli mecze odbędą się przy pustych trybunach, to kibicom pozostanie oglądać mecze na żywo w tv.