Opalenica zamiast Arłamowa. Polska zmieniła bazę przed EURO 2020

euro polska opalenica

Reprezentacja Polski ma już przygotowany szczegółowy plan przygotowań do EURO 2020. Na uwagę zasługuje zmiana lokalizacji bazy w pierwszej, „polskiej” części przygotowań do czerwcowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Za kadencji selekcjonera Adama Nawałki biało-czerwoni chętnie korzystali z hotelu i boiska treningowego w Arłamowie. Bieszczady na papierze wydawały się idealnym miejscem do treningów i odpoczynku, ale praktyka pokazała coś innego. Dlatego nie do końca dziwi zmiana lokalizacji, która będzie miała miejsce przed turniejem EURO 2020. 

Kibice nie dawali spokoju przed EURO

Teoretycznie hotel położony w Bieszczadach miał być oazą spokoju i miejscem idealnym do skoncentrowania się przed najważniejszymi meczami na EURO. W praktyce wyglądało to zupełnie inaczej. Podczas pobytu reprezentacji Polski Arłamów był wręcz oblegany przez setki kibiców. Spacerującym po hotelu czy siedzącym na obiedzie piłkarzom przyglądały się grupy piszczących i błagających o zdjęcie fanów. Choć ośrodek położony jest na odludziu, piłkarze mogli tylko pomarzyć o tym, aby w spokoju wyjść na spacer. Intymności kadrowiczom nie gwarantowały także barierki oraz ochroniarze. W dodatku sama lokalizacja nie była aż tak sprzyjająca. Najbliższe lotnisko leży w Rzeszowie, które jest oddalone ok 130 km. Piłkarze przylatywali więc do Arłamowa helikopterem, co tylko wzbudzało zainteresowanie. 

U Brzęczka będzie inaczej

Dlatego nowy trener reprezentacji, Jerzy Brzęczek wraz z władzami PZPN doszli do wniosku, że prze EURO 2020 należy zmienić bazę. Zdecydowano się na sprawdzoną Opalenicę w Wielkopolsce. Hotel i ośrodek tam położony od lat jest znany i chętnie wybierany przez kluby czy reprezentacje piłkarskie. Wiele drużyn z Ekstraklasy trenuje tam przed sezonem. Podczas Euro 2012 w Opalenicy stacjonowała reprezentacja Portugalii, która w turnieju dotarła do półfinału. Polscy fani mogli więc zobaczyć z bliska takie gwiazdy, jak Cristiano Ronaldo, Naniego czy Pepe. W Opalenicy swego czasu przybywały także reprezentacje Włoch, Danii, Niemiec, Rosji, Polski do lat 21 czy Mołdawii. 

Baza na EURO 2020 w Polsce?

Okazuje się, że ośrodek w Wielkopolsce ma tak dobrą renomę, że niektóre reprezentacje zastanawiają się nad wyborem jako swojej bazy podczas Mistrzostw Europy. Podczas samego Euro 2020 w Opalenicy chciałaby stacjonować reprezentacje Chorwacji i Ukrainy. Potwierdzają to w piłkarskiej centrali. – Wiem także, że kilka reprezentacji rozważa pobyt w Polsce podczas Euro 2020. Nie powinno to specjalnie dziwić, bo jesteśmy w centrum Europy, jest od nas stosunkowo blisko do większości miast-gospodarzy – mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.