Pechowy mecz Serie A. Reprezentanci Włoch i Turcji nie zagrają na EURO 2020?

italia-pech-zanniolo

Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca meczem Włochy – Turcja. W spotkaniu tym mogą nie zagrać dwaj piłkarze – Nicolo Zaniolo i Merih Demiral. Obaj piłkarze doznali kontuzji kolan w meczu Serie A pomiędzy Romą a Juventusem.

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się na 12 stadionach w 12 różnych krajach. Mecz otwarcia zostanie rozegrany na Stadio Olimpico w Rzymie 12 czerwca. Gospodarze grypy A EURO 2020, czyli Włosi zagrają z reprezentacją Turcji.

Zaniolo i Demiral mieli być ważnymi ogniwami na ME 2020

Ogromne szanse gry w tym spotkaniu mieli Nicolo Zaniolo z Włoch oraz Turek Merih Demiral. Ten pierwszy ma na swoim koncie 5 występów w reprezentacji Italii. Zaniolo debiutował w marcu tego roku, w meczu Włoch z Finlandią w ramach eliminacji do EURO 2020. Najbardziej udany był jednak jego ostatni mecz w kadrze Italii. Zaniolo w spotkaniu z Armenią strzelił dwa gole. Demiral ma na swoim koncie więcej meczów w reprezentacji. Tureckie barwy środkowy obrońca przywdziewa od listopada 2018 roku. W sumie Demiral rozegrał 12 spotkań w dorosłej reprezentacji Turcji. 

Dramat podczas hitu Serie A

Obaj piłkarze spotkali się na murawie w meczu ligowym pomiędzy AS Roma a Juventusem Turyn. I obu spotkał podobny pech. Jako pierwszy urazu kolana doznał Turek Demiral, który niefortunnie upadł na ziemię po wyskoku. – Wygląda to na poważną kontuzję – przyznał po meczu Maurizio Sarri, trener Juventusu. Po pół godzinie gry na noszach murawę opuścił 20-letni Zaniolo. Włoch został pechowo uderzony w kolano przez obrońcę Juventusu. 

Nie zagrają w EURO 2020?

AS Roma szybko przeprowadziła badania i poinformowała, że Nicolo Zaniolo zerwał więzadła w kolanie, a to oznacza półroczną przerwę. Reprezentant Włoch w poniedziałek przeszedł operację. Wszystko wskazuje na to, że nie zdąży wrócić do gry przed startem EURO 2020.  To samo może czekać Turka Demirala. Juventus czeka jednak na wyniki wszystkich szczegółowych badań, wtedy będzie wiadomo, jak długa czeka go przerwa. Włochy i Turcja na EURO 2020 zagrają w grupie A, gdzie ich przeciwnikami będzie Szwajcaria i Walia.