Reprezentant Polski przeszedł operację. Co z EURO 2020?

Operacja Macieja Rybusa przed EURO 2020

Maciej Rybus walczy o miano podstawowego lewego obrońcy reprezentacji Polski. Na nieszczęście zawodnik właśnie przeszedł operację kontuzjowanej pachwiny. Do treningów ma wrócić jeszcze w styczniu.

30 lat, 55 meczów w reprezentacji Polski i 2 gole. Tak przedstawia się aktualny dorobek w biało-czerwonych barwach Macieja Rybusa. Spotkań w kadrze bocznego obrońcy z pewnością byłoby więcej, gdyby nie problemy zdrowotne, które trapią Rybusa od dłuższego czasu.

Piłkarz zwlekał z zabiegiem 

W ostatnim czasie Rybus, który na co dzień broni barw rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa, borykał się z kontuzją pachwiny. Zawodnik zdecydował się, że zabieg będzie miał miejsce w grudniu, po zakończeniu grania. Do tego czasu grał na środkach przeciwbólowych. 17 grudnia w końcu reprezentant Polski poddał się zabiegowi.

Od stycznia misja EURO

Zanim Polak położył się do szpitala zagrał w 5 meczach Lokomitowu. Teraz przed reprezentantem Polski odpoczynek i rehabilitacja. Do treningów piłkarz ma wrócić na początku 2020 roku. – Jestem po zabiegu i wszystko jest w porządku. Po Nowym Roku startuję z nowymi siłami – napisał na Twitterze Rybus.

Nie pierwsze problemy reprezentanta

Nie wiadomo czy zabieg raz na zawsze pozbawi Rybusa kłopotów zdrowotnych, ale fakt jest faktem, że od 2016 roku kontuzje trapią piłkarza i przez to wiele razy nie mógł pomóc drużynie narodowej. W 2016 roku Rybus stracił m.in. EURO 2016 z powodu kontuzji barku, a pod koniec tego samego roku przyplątała się jeszcze kontuzja kolana. W 2017 szczęśliwie opuścił tylko jeden mecz, z Armenią z powodu naderwania mięśnia dwugłowego. 2018 rok znów był gorszy, bo najpierw przeziębienie wykluczyło go z towarzyskiego meczu Polski z Nigerią, a w Lidze Narodów Rybus nie zagrał właśnie z powodu kontuzji pachwiny. Ten sam uraz wyeliminował bocznego defensora ze spotkań eliminacji EURO 2020 z Austrią, Łotwą. Eliminacje Mistrzostw Europy Polacy kończyli także bez udziały 30-letniego lewonożnego piłkarza. Mecze z Izraelem oraz Słowenią opuścił z powodu kontuzji mięśnia. W sumie Maciej Rybus z powodów zdrowotnych opuścił 22 mecze reprezentacji Polski. Oby w nowym roku i na EURO 2020 powodziło mu się znacznie lepiej, z korzyścią dla polskiej drużyny narodowej, która w grupie E zagra z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną z marcowych baraży.